1947 - 1948
Városunkban harmadikként a Kokrongyár alakított női csapatot Nor-Coc néven, és egymás után játszotta a barátságos mérkőzéseket a Mindszent, a Munkás és a Vívó együttesével. Általában a következő összeállításban szerepeltek:
Juhászné - Gajda II., Alács - Oláh, Becsei, Nagy I. - Karácsonyi, Verók, Gajda I., Nagy II., Benkő.
A kerületi bajnokságban még nem sok babér termett számukra, egyre-másra szenvedték el a vereségeket. A helyi sajtó szerint:
"A győzelemhez nem elég az, ha elegáns fehér, vasalt nadrágban a pályára lépünk. A győzelemért harcolni kell, szívvel, lélekkel az utolsó percig. Ezt pedig nagyon ritkán látjuk a pályán a Nor-Coc csapattól."
(Vásárhely Népe, 1947. október 8.)
A vásárhelyi egyesületek az őszi bajnokságra az orosházi csoportba kerültek, így új ellenfelekkel mérkőzhettek (Pusztaföldvár, Orosházi MTK). A hat csapat bajnokságának első fordulójában a Vívó az első, a Munkás a második, míg a Nor-Coc az utolsó helyet szerezte meg.
Egy érdekes tudósítás a bajnoki küzdelmekről:
"Pusztaföldvár - MÁV HTVE 1-2
A Vívó női kézilabda csapata szép győzelmet aratott Pusztaföldváron, ahol ideiglenesen a marhalegelőn ácsoltak fel két kapufát. A bőrlabda helyett rongylabdával játszottak, A bíró a háló nélküli kapuba bedobált gólokból kettőt jogerősen megadott, amely biztosította a Vívó győzelmét."
(Vásárhely Népe, 1947. október 21.)
Már 1948-ban elkezdődtek az átalakulások a vásárhelyi női kézilabdázásban, melyek napjainkig végigkísérték a sportág történetét. A Vásárhely és Népe 1948. február 15-i száma arról tudósít, hogy:
"Vasárnap délelőtt 10 órakor tartotta első közgyűlését a Nor-Coc HMTE sportegyesülete a Kokron kultúrházban, ahol egyhangúlag kimondták a két egyesület fuzionálását [...]. Tiszteletbeli elnök: Rákosi Mátyás miniszterelnök helyettes.
A fuzionálással kapcsolatban megkérdeztük Fehér Bélát a Nor-Coc HMTE egyesület elnökét a csapat jövőjéről. [...] Célom az, - mondja Fehér elnök - hogy Vásárhely dolgozó társadalmának egészséges, virágzó sportéletet teremtsünk egyesületünk kebelében. Az első teendőnk, hogy a csapatot megerősítsük, és erre kitűnő kilátásaink is vannak. Azt szeretném, hogy minden tisztségviselő ebben az irányban dolgozna egyesületünk felvirágoztatására."
(Vásárhely Népe, 1948. február 15.)
Az összevont csapat szerette volna visszaszerezni a körzeti bajnoki címet a Vívótól, erre a legjobb alkalom egymás elleni mérkőzésükön kínálkozott.
"MÁV HTVE - Nor-Coc HMTE 2-0 (1-0)
Női kézilabda bajnoki mérkőzés, vezette: Surinya
A női kézilabda derbit a Vívó lányok nyerték meg 2-0 arányban. A gólokat Boros és Pálinkás dobta.
Jók: Török Cs., Pálinkás, illetve Klimek és Joóné"
(Vásárhely Népe, 1948. május 4.)
A Vívó veretlenül lett az orosházi alosztály bajnoka. Ezután a békéscsabai alosztály bajnokával játszott mérkőzést a kerületi bajnoki címért és a továbbjutásért. Békéscsaba már ekkor a kézilabdázás egyik vidéki fellegvára volt.
"Békéscsabai Merkur - MÁV-HTVE 1-1 (0-0)
Alosztály bajnoki döntő mérkőzés
Góllövők: Boros, illetve Ancsin
A békéscsabai Merkur nagyobb tudását a Vívó lányok hatalmas lelkesedése ellensúlyozta, és így egyenrangú ellenfele volt a Merkurnak. A mezőny legjobbja Török Csibi volt, aki élete legjobb formáját játszotta ezen a sorsdöntő mérkőzésen. Utána Danszkay, Szénási következik. A többiek is dícséretet érdemelnek, mert szívvel és lélekkel játszottak városunk kézilabda sport kultúrájának a dicsőségéért."
(Vásárhely Népe, 1948. június 15.)
Sajnos a sajtó által gerjesztett felfokozott várakozásnak a visszavágón nem tudtak megfelelni, a hazai kiörnyezetben elszenvedett 3-2 arányú vereséggel kiestek a további küzdelmekből.